top of page

2. ETAP GES Projesi

Antalya Serik ilçesinde bir yatırımcı kendine ait ikinci GES projesinde bizi tercih etti. Bu projenin detaylarını ve güneş enerjisi sistemlerinin avantajlarını sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Antalya Serik ilçesinde bulunan bu proje, yatırımcımızın kendine ait bir çatıda kurduğu ikinci GES projesidir. İlk projesi 2019 yılında 240kWp kurulucu güç ile hayata geçmişti. Bu proje ile yatırımcımız kendi elektrik ihtiyacını karşılamak için ilk yatırımı yapmıştı. Ayrıca bu sayede hem çevreye katkı sağlamakta hem de ekonomik kazanç elde etmektedir.

İkinci projesi için bize başvuran yatırımcımız, işletme çatısının ayrı boş bir bölümünde kalan elektrik ihtiyacını karşılamak için bize başvurdu.Projemizin kurulum süreci yaklaşık 2 hafta sürdü. Bu süre zarfında ekip arkadaşlarımız çatıda gerekli altyapı çalışmalarını, panel montajını, inverter bağlantılarını ve test işlemlerini gerçekleştirdiler. Projemiz tamamlandığında, yatırımcımızın çatısında 260 kWp kurulucu güç ile çalışan bir GES projesi tamamlanacak. Bu Güneş Enerji Santrali ile yatırımcımız yıllık tahmini 400.000 kWh elektrik üretecek.


Yatırımcımız hem kendi elektrik faturasını ciddi şekilde düşürecek hem de şebekeye verdiği elektrikten gelir elde edecek. Ayrıca bu proje ile yatırımcımız yaklaşık 250 ton karbondioksit salınımını önleyerek çevreye katkı sağlayacak.


Biz Daima Enerji ve Yüksel Mühendislik olarak, bu projede bize güvenen ve tercih eden yatırımcımıza tekrar teşekkür ederiz. Güneş enerjisi sistemleri ile ilgili her türlü soru ve talebiniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Opmerkingen


bottom of page